ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας και στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού συμμετείχε στην Πανελλαδική Σχολική Σκυταλοδρομία με θέμα «Τρέχω για το ΕΥ».

Τα παιδιά διάλεξαν να τρέξουν για την ευτυχία. «H ευτυχία είναι στο χέρι μας»… όταν παίζουμε, γελάμε, στηρίζουμε, βοηθάμε, συμπληρώνουμε ο ένας τον άλλο και πιστεύουμε ότι μαζί μπορούμε να κάνουμε πολλά, είπαν. Έφτιαξαν αφίσες και με το σύνθημα σε μορφή σκυτάλης, την Πέμπτη 28/9/2023 στο Δημοτικό Στάδιο Λαυρεωτικής «Π. Βογιατζής» μετέφεραν το μήνυμα της ευτυχίας χέρι με χέρι σε μικρούς και μεγάλους σε μια συμβολική σκυταλοδρομία.

Δείτε τη συμμετοχή του σχολείου μας στον «χάρτη της ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΥ»

Ευχαριστούμε πολύ την φωτογράφο και μητέρα μαθητών μας κυρία Χρύσα Πατρικίου για την συμβολή της στη φωτογράφιση της δράσης.

Διαδώστε το!